
Keto dieet on nüüd selle populaarsuse tipus: Internetis leiate palju raamatuid, artikleid ja juhiseid, kuidas sellest kinni pidada, ning populaarsed blogijad proovivad seda ise ja jagada tulemusi.
Keto dieet on nüüd selle populaarsuse tipus: Internetis leiate palju raamatuid, artikleid ja juhiseid, kuidas sellest kinni pidada ning populaarsed blogijad proovivad seda iseenesest ja on tulemustega jagatud
Kuid pole vaja pimesi suundumusi järgida. Kõiges on vaja hoolikalt välja mõelda. Selles artiklis ütleme, mis on Keto-Dietsi olemus, ja toitumisspetsialist CrossFit Banda Maria Revun Selgitab, miks te ei saa selle dieedi kallal lihtsalt võtta ja istuda.
Keto dieet: mis see on
Keto-dietite olemus tähendab süsivesikute täielikku välistamist dieedist. See tähendab, et see on madala süsiga dieedi värskendatud versioon. Sellised dieedid on efektiivsed kaalulanguseks, kuna süsivesikute täielikul puudumisel hakkab keha rasva aktiivselt põletama.
Selle dieedi eesmärk on saavutada ketoosi seisund. Selles olekus ekstraheeritakse rasvu kehavarudest, töödeldakse vabades rasvhapetes ja seejärel keto-ite'is. Just need keto-tel kasutab süsivesikute asemel keha. Selleks, et ainevahetus jõuaks ketoosi seisundisse, peaks veresuhkru tase vähenema minimaalsete näitajateni ja hoidma selles olekus vähemalt 2 päeva.
Keskmiselt istuvad nad keto-dita peal umbes 3 kuud.

Mis on võimalik ja mida ei saa keto-punasel süüa
Keto-dieedi dieedi alus on suure rasvasisaldusega ja valkude sisaldusega tooted.
Lubatud toodete loetelu:
- liha; liha;
- kala, mereannid;
- taimeõli;
- pähklid;
- munad;
- seened;
- Rohelised köögiviljad;
- seemned;
- piimatooted väikestes kogustes;
- sool.
Söömine võib olla igal kellaajal, kuid parem on mitte süüa 2-3 tundi enne magamaminekut.
Keelatud toodete loetelu:
- suhkur;
- puuviljad ja kuivatatud puuviljad;
- Muudetud lihatooted: vorstid, vorstid, vorstid;
- poolfineeritud tooted;
- jahu;
- kõik maiustused;
- Köögiviljad, millel on kõrge tärklisesisaldus: kartul, mais, peet;
- Alkohol.
Keto Deta miinused ja oht
Tegelikult on keto-diet terapeutiline võimsusprotokoll, mida tuleb kasutada rangelt arsti ette nähtud viisil. See tähendab, et te ei saa seda lihtsalt võtta ja oma keha ketoosi viia, lihtsalt sellepärast, et otsustasite nii. Keha vajab ketoosi režiimi taastamiseks aega ja see tuleb õigesti konfigureerida. Seda on keeruline teha ilma arstita, sest vajame spetsiaalseid seadmeid, mis reguleerivad veres ketoonide keha. Kui nende tase on liiga kõrge, algab keha oksüdeerimine ja inimene võib isegi koomasse sattuda.
Piiratud kogus süsivesikuid mõjutab negatiivselt vaimset aktiivsust: kontsentratsioon ja tähelepanu on vähenenud, apaatia suureneb ja väsimus ilmneb. Lisaks on keto-punase aktiivse jõutreeningu korral keelatud, kuna lihastel pole harjutuste tegemiseks kütust. Treeninguks nõuab keha glükogeeni kujul umbes 120–150 grammi süsivesikuid.

Kes on keto-dietis vastunäidustatud
Keto dieet on vastunäidustatud insuliiniresistentsusega inimestele, mis tahes tüüpi ja neeruhaiguste diabeet. Keto dieet on eriti ohtlik neile, kellel on probleeme hormoonide prolaktiiniga. Süsivesikute puudumise tõttu dieedis võib suguhormoonide süntees naiste-edaspidi ja progesteroonis halveneda
Kellele keto-diet sobib
Keto dieedid võivad kinni pidada inimestest, kes on selle arsti poolt välja kirjutanud. Kõige sagedamini määratakse keto dieet neurodegeneratiivsete häiretega inimestele, näiteks Alzheimeri tõbi.
Kui soovite lihtsalt kaalust alla võtta või füüsilist kuju parandada, ärge proovige keto dieeti. Pidage meeles: miski ei asenda lihtsat ja tasakaalustatud dieeti. Liigsest kaalust vabanemiseks piisab kiiretest süsivesikutest: jahu, maiustused, kiirtoit, gaseeritud joogid.
Jälgige tasakaalustatud dieeti, mängige sporti ja dieedid ei tohi kasuks.